dzivoviegli.1s.lv

 

Dace Kalēja


 Baudot šo skaisto saules un mākoņu deju Kurzemes debesīs, es nāku satikties ar Tevi – manas lapas DZĪVO VIEGLI!  lasītāju, ar Prieku un Mīlestību piepildītu, laimīgu vai Laimi meklējošu būtni, - savas skaistās Dzīves radītāju.

Es, tāpat kā Tu esmu atmodusies un beidzot saprotu, ka, ja es šajā pasaulē esmu, tad vēlos dzīvot tajā ar prieku, mīlestību. Vēlos baudīt šo skaisto Dzīvi, būt tajā noteicēja un radītāja un mācos dzīvot viegli. 

Man ir 40 gadi un esmu ļoti priecīga par šo vecumu, jo arvien vairāk izjūtu savu vērtīgumu, beidzot esmu izaugusi un beidzot pati zinu, ko šajā dzīvē gribu :)

Ziedošajā maija mēnesī palika 20 gadi, kopš esmu precējusies ar ļoti jauku un sirsnīgu cilvēku. Mans Ingars ir arī mans draugs, padomdevējs un atbalsts un esmu Dievam pateicīga par to, ka mēs satikāmies, ieraudzījām viens otru un šo gadu laikā esam iemācījušies saudzēt un kopt savu mīlestību un cienīt viens otru. Un pats galvenais, nevis mainīt otru un pārtaisīt pēc sava prāta, bet mīlēt un pieņemt tādu, kāds viņš ir :)

Mūsu ģimenē aug divi dēli. Lielajam ir jau 18 gadi un mazajam jau 8! Un šobrīd bērnus uztveru kā mīļus draugus manā dzīvē. Es viņus mīlu, rūpējos par viņiem, sniedzu atbalstu un ļauju būt viņiem pašiem (vismaz es tā domāju). Ļauju pašiem vērtēt, lemt un arī kļūdīties. Es pilnībā apzinos, ka viņi nav mans īpašums, ka viņi ir nākuši uz šīs Zemes, lai dzīvotu savu dzīvi. Mācos būt gatava tam brīdim, kad viņi no mūsu ligzdas izlidos un sāks vīt savējo.

Pēc profesijas esmu matemātikas skolotāja. Skolā nostrādāju gandrīz 13 gadus. Un arī sirdī laikam esmu skolotāja, jo sajūta, kad esmu klases priekšā, kad varu ko dot, komunicēt, palīdzēt un radīt – tā ir tik svētlaimīga un vēl šodien neaizmirstama :) 

Un tad 6 ar pusi gadus nostrādāju Tele2 Biznesa klientu nodaļā. Biju Biznesa klientu nodaļā no tās pirmsākumiem un šai nodaļai augot, attīstoties un pilnveidojoties, arī es saaugu ar to kopā un izjutu milzīgu lepnumu un gandarījumu tajā strādājot. Šajos gados esmu satikusi un iepazinusi tik daudz jaukus cilvēkus! Un ar prieku un gandarījumu varu teikt, ka daudz, daudz reizes vairāk esmu dzirdējusi labos vārdus un redzējusi apmierinātas sejas, nekā negatīvo. Varbūt arī šodien uz šo posmu atskatoties manā sirdī un atmiņās ir palicis tikai pozitīvais un labais… Un labi, ka tā!

 Un Tu jautāsi, ko tad es šobrīd daru? Es baudu Dzīvi! Nu, teikšu labāk godīgi – mācos baudīt Dzīvi! :)

Jau vairākus gadus mazliet „piestrādāju” pie sevis. Esmu nomainījusi agresiju, dusmu izvirdumus, „cepšanos” un aizvainojumus pret smaidu. Protams, vienmēr jau tas neizdodas, bet es mācos:) Esmu sākusi uztvert sevi citādāk un veidot attiecības ar cilvēkiem citādāk. Un tad, pagājušā gada novembrī es satikos ar "Pavasara studiju". Tā bija mana atmošanās. Es lasīju un lasīju rakstus un jutu, kā manī viss saliekas pa plauktiņiem. Es sapratu, ka es un tikai es esmu atbildīga par savu dzīvi. Par to, vai tā aizskrien man gar degumu un es aulekšiem skrienu tai līdzi, lai kādu mirklīti tomēr noķertu. Vai, varbūt dzīvotu tādu dzīvi, kāda man pašai patiktu. Un es izvēlos dzīvot mierā, priekā un mīlestībā. Un ticu, ka tā var!

Domājot, ka es varu iedvesmot arī Tevi, mana seja atplaukst smaidā un Dvēsele sāk gavilēt. Esmu ļoti laimīga, ka varu darīt to, kas man visvairāk patīk – runāties ar cilvēkiem par Dzīvi. Dalīties savā pieredzē un sajūtās, ieklausīties Tevī un Tavās sajūtās... Manā uztverē skolotājs ir nevis tas, kas māca vai iedod gatavas atbildes, bet tikai virza šo radīšanas procesu, palīdz atvērt jautājumu un izprast situāciju. Un Tu jau zini, kur atbildes ir meklējamas - tieši sirdī. :) Tikai jāmāk sadzirdēt un sajust.

Esmu priecīga ar Tevi šodien satikties un padalīties. Un zinu, ka ideālu cilvēku jau nav, ne es, ne arī Tu. Tikai pieņemsim sevi tādus, kādi esam. Un mīlēsim sevi daudz, daudz vairāk… Un meklēsim iespējas sevi un savu vidi mainīt tā, lai varam DZĪVOT savu Dzīvi tieši tā, kā vēlamies. Atļausimies būt BRĪVI UN LAIMĪGI!

Mīlestībā,

Dace Kalēja

Skatīts: 5177x   

Atpakaļ