dzivoviegli.1s.lv

 

Džeimsa Redfīlda SELESTĪNAS PAREĢOJUMS


Šobrīd, kad pasaule mums apkārt mainās, kad mēs katrs arvien vairāk gribam izzināt sevi –kas mēs esam, kāpēc dzīvojam, kāds ir patiesais mūsu dzīves ceļš, ļoti lielu optimisma devu un pārsteidzoši daudz atbildes var smelties Džeimsa Redfīlda grāmatā SELESTĪNAS PAREĢOJUMS. Kā piedzīvojumā es iepazinos ar 9 atklāsmēm, kas mūsu cilvēku dzīvi uz šīs zemes var padarīt vienkāršāku, harmoniskāku, baudāmāku un pozitīvāku. Šķiet, ka ir kāds priekškars acīm nokritis. Ir sajūta, ka mēs cilvēki esam uz daudz, daudz vairāk ko spējīgi, nekā mēs to ikdienā paužam…

 

Daži citāti:

Rokrakstā ir teikts, ka rūpes par praktiskām vajadzībām ir nenovēršams attīstības posms, likumsakarīga cilvēka evolūcijas stadija, bet vai mēs dzīves uzlabošanai neveltām pārāk daudz laika? Būtu laiks pamosties no šīm rūpēm un atcerēties galveno jautājumu. Ko nozīmē dzīve? Kādēļ mēs esam šeit?

 

Ļaudis iemācīsies ieraudzīt pasauli tādu, kāda tā ir, proti, sastāvošu no dinamiskas enerģijas, kas ir mūsu spēku avots un reaģē uz mūsu cerībām un gaidām. Mēs arī sapratīsim, ka mēs paši esam atvienojuši sevi no galvenajiem šīs enerģijas avotiem, un tieši šī iemesla dēļ esam tik vāji, nepārliecināti par sevi un nemierīgi, un, tā kā katrs no mums neapzināti izjūt enerģijas trūkumu, mēs cenšamies šo trūkumu aizpildīt, taču to mēs protam izdarīt tikai vienā veidā: nolaupot svešu enerģiju. Visu cilvēku konfliktu slēptais iemesls ir cīņa par enerģiju.

 

Man pār muguru pārskrēja sajūsmas vilnis, un es iepletu plecus vēl platāk. Es sapratu, nē, es sajutu, ka debesu telpa, kādu es biju pieradis vērot virs savas galvas, izplešas, un ka tā ir arī man zem kājām, zemeslodes otrā pusē. Es pirmoreiz dzīvē ne tikai teorētiski zināju, ka zeme ir apaļa, bet arī fiziski sajutu to.

 

Katrs no mums pakļauj sev citus savā, atšķirīgā veidā. Jums nāksies", izzināt sevi, lai saprastu, kādā veidā jūs pats to pārsvarā darāt. Vai atceraties, Ceturtajā atklāsmē tika teikts, ka cilvēki, pastāvīgi izjūtot enerģijas trūkumu, cenšas uzstiept citiem savu gribu un viedokli, tādējādi atņemot viņiem enerģiju? Piektā atklāsme mums māca iegūt trūkstošo enerģiju no cita avota, taču mēs nevarēsim pastāvīgi papildināt enerģiju no šī avota tikmēr, kamēr neatbrīvosimies no paraduma pakļaut sev citus cilvēkus tā, kā esam pieraduši to darīt. Līdzko mēs atsāksim šo individuālo cīņu par varu, mēs nekavējoties atslēgsimies no šī alternatīvā enerģijas avota."

,, Šo paradumu ir grūti pārvarēt tā iemesla dēļ, ka mums, pirmkārt, ir jāsaprot tas, ka mēs pastāvīgi tiecamies pakļaut sev savus tuvākos cilvēkus, un, otrkārt, mums ir jāapzinās tas, ka katrs no mums to dara savā veidā, tā, kā rīkojāmies bērnībā, lai pievērstu sev uzmanību un uzlādētu enerģiju. Apguvuši savu rīcības veidu, mēs rīkojamies saskaņā ar to atkal un atkal. Es šo stereotipu saucu par mūsu neapzināto scenāriju cīņā par varu."

 

,,Jums ir jāsaprot, kāda bija viņas (jūsu mātes) dzīves jēga un kā tas iespaidoja jūsu mūžu. Jums ir jāsaprot, kāpēc jūs piedzimāt tieši viņai, ko jums no viņas bija jāiemācās. Jebkurš no mums, neatkarīgi no tā, vai mēs to saprotam vai nē, ar savu dzīvi parāda savu personisko izpratni par to, kādai būtu jābūt cilvēka dzīvei. Jums ir jāsaprot, ko jums māca jūsu mātes dzīve, un tai pat laikā priekš sevis jānoskaidro, ko viņas dzīvē varēja mainīt. Tā ir neatņemama jūsu dzīves uzdevuma sastāvdaļa."

,,Mūsu vecāki taču mūs rada ne tikai fiziskā nozīmē. Mēs esam viņu radības arī garīgā ziņā. Jūs piedzimāt šim vīrietim un šai sievietei. Viņu dzīve ir atstājusi jūsu personībā neizdzēšamas pēdas. Lai uzzinātu savu patieso būtību, jums vispirms ir jānoskaidro tas, ka šīs būtības, jūsu patiesā ,,es", pirmsākumi ir meklējami kaut kur starp to, ko par pareizu uzskatīja jūsu tēvs, un to, kas šķita pareizs jūsu mātei. Jūs viņiem piedzimāt tādēļ, lai paceltos pāri viņiem un skatītu to, kam ticēja jūsu vecāki, plašākā perspektīvā. Jūsu dzīves mērķis ir atrast ceļu, kas apvienotu viņu abu atšķirīgās ticības, paceļot tās augstākā līmenī."

 

,,Miers nenozīmē bezrūpību. Cilvēks ir tieši tik mierīgs un nesatricināms, cik lielā mērā viņš ir pieslēgts enerģijai. Mēs saglabājam savu saikni ar enerģijas avotu, jo, neatkarīgi no esošajiem apstākļiem, tas ir labākais uzvedības veids.

 

Lietas, kas iekrīt mums acīs, un galvā ienākošās domas var būt sūtītas mums kā atbildes uz mūsu uzdotajiem jautājumiem.

 

,,Jūsu ķermenim piemīt noteikts svārstību līmenis. Ja jūsu enerģijas krājumi jūtami samazinās, ķermenis no tā cietīs, tieši tāpēc stress izraisa slimības. Izjūtot mīlestību, mēs paaugstinām savu svārstību līmeni. Tas padara mūs veselākus. Tas ir ļoti svarīgi."

 

,,Mums vienmēr ir skaidri jāsaprot noteiktajā dzīves brīdī mūsu priekšā stāvošie jautājumi, un ir svarīgi nepalaist garām norādes, kas mums tiek sūtītas sapņos, intuitīvo nojausmu veidā vai kā apkārtnē esošās detaļas, kas pievērš sev mūsu uzmanību."

 

,,Jūs tajā iekļausieties, ja vienmēr atcerēsieties savus uzdevumus. Atbildes var atrast pat tie, kuri vēl nav sasnieguši apziņas pilnību, precīzāk sakot, viņi var nejauši uzgrūsties tām virsū. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka viņi pamana zīmīgās sakritības tikai pēc tam, kad tās jau ir notikušas. Apgūt Septīto atklāsmi nozīmē tajā pašā mirklī pamanīt, kā sakritības sniedz atbildes uz mūsu jautājumiem. Kad tas  tā notiek, viss, kas atgadās ar cilvēku, iegūst dziļu jēgu."

 

,,Kad divi cilvēki iemīl viens otru, viņi, paši to neapzinoties, dalās enerģijā, tāpēc viņi abi izjūt spēku pieplūdumu un sajūsmu. Šis priekpilnais stāvoklis tad arī tiek saukts par iemīlēšanos, taču diemžēl katrs no viņiem pierod saņemt enerģiju no otra cilvēka, un viņi nošķir sevi no galvenā avota, no pasaules enerģijas. Tad agri vai vēlu pienāk brīdis, kad viņiem sāk pietrūkt enerģijas, un viņi atgriežas pie saviem scenārijiem, cenšoties pakļaut sev mīļoto cilvēku, lai iegūtu viņa enerģiju. Iemīlēšanās pārtop parastā konfliktā - sadursmē, cīņā par enerģiju"

 

Ikvienam cilvēkam, kuru mēs sastopam savā ceļā, noteikti ir kāda vēsts, kuru šis cilvēks mums grib nodot. Nejaušu satikšanos vispār nemēdz būt. Un tikai no mums vien ir atkarīgs, vai mēs spēsim saņemt šo vēsti un saprast to. Ja mēs, aprunājušies ar šo cilvēku, nepamanām nekādu vēsti, kas attiektos uz mūsu tā brīža uzdevumiem, tas nebūt nenozīmē, ka nekādas vēsts vispār nav. Tas nozīmē tikai vienu, proti, ka mēs šo vēsti kāda iemesla dēļ neesam pamanījuši."

 

Jo stiprāk mēs mīlam un cienām citus, jo vairāk enerģijas mēs saņemam, tāpēc labākais, ko mēs varam izdarīt savā labā, ir mīlēt savus tuvākos un dot viņiem enerģiju.

_____________

 

Es varu tikai secināt vienu -  ko meklējam, to arī atrodam (ja meklējam). Un tieši tāpēc, ka nekas šajā dzīvē nenotiek nejauši, tāpēc arī pie manis atnāca šī grāmatā.  Kā atbildes uz maniem daudzajiem jautājumiem...  Lasu, ieskatos sevī un atklāju sevi no jauna... Cik tas ir svētīgi :)

Vispirms es noskatījos filmu, bet varu droši apgalvot, ka grāmata ir daudz dziļāka. Šo grāmatu gribu vēl un vēlreiz pārlasīt :)

 

Dace

 

Filmas ar šādu nosaukumu ir uzņemtas vairākas. Es skatījos šo: https://ezobookslibrary.ru/publ/video/khudozhestvennye/selestinskoe_prorochestvo/14-1-0-57
 

Grāmatu lasīju internetā un skaidri zinu, ka gribu to arī uz rokas :)
Grāmata ir pieejama: https://gramataselektroniski.blog.com/2010/10/24/selestinas-paregojums-dzeimss-redfilds/

Šo informāciju par ieteiktām filmām, grāmatām un citiem avotiem ieguvu Pavasara studijas mājas lapā zem raksta „Iespaidi, avoti… viss pa dziļam” komentāru sadaļā. Tur ir ļoti daudz brīnišķīgas informācijas

https://pavasarastudija.lv/2883-iespaidi-avotiviss-pa-dzilam/
2013-01-04 04:32  |  Skatīts: 3175x   

Atpakaļ