dzivoviegli.1s.lv

 

Projekts Nīcā - MŪSU VESELĪBA PAŠU ROKĀS


Vai ir kas dārgāks mums katram par veselību? Ir tik lieliski justies un būt veselam. Un tik daudz ir pārdzīvojumu, ja izjūtam veselības problēmas. Bet ko gan mēs esam gatavi darīt savas veselības labā? Esam gatavi (spiesti) maksāt naudu un veltīt savu dārgo laiku ārstu un masieru apmeklējumiem, izmeklējumu, analīžu un dažādu procedūru veikšanai, zāļu iegādei. Un vēl graujam sevi, iekšēji pārdzīvojot par veselības problēmām, izjūtot fiziskas sāpes u.t.t. Un ne jau vienā dienā veselības problēmas saasinās. Tās veidojas mūsu ķermenī pakāpeniski, mēnešiem, gadiem ejot, sūtot dažādus priekšvēstnešus un simptomus. Tātad arī atveseļošanās nevar ar burvju mājienu notikt vienā dienā, paies mēneši, gadi…
Bet vai esam gatavi savu laiku veltīt veselības uzlabošanai? Ir daudzi, kuri jau to dara – regulāri uzturas svaigā gaisā, vingro, sporto u.t.t. Bet ļoti daudzi paliek tikai pie gribēšanas un mūžīgā laika trūkuma. Un tie ir vienkārši iemesli neko nedarīt. Un bieži ir arī tā, ka neko citu kā dzert zāles un apmeklēt ārstus, mēs nemaz neprotam darīt, jo nezinām, kā sev vēl varam palīdzēt.
Bet varētu mēs dzīvot tā, ka pazītu savu ķermeni, katru dienu vingrotu, sevi masētu. Izjūtot kādus veselības problēmu signālus, mēs zinātu, kuras ķermeņa daļas jāvingrina, jāizkustina, kuri punkti jāaktivizē un jāpamasē. Mēs paši dzīvotu veselīgu dzīvesveidu, būtu saskaņā ar savu ķermeni un mācītu to darīt arī saviem bērniem. Bērni jau skatās uz mūsu darbiem, nevis klausās mūsu vārdos (Sēdi taisni! Pietiek jau Tev pie datora un televizora!). Mēs esam tie, kas veido savos bērnos ieradumus un attieksmi pret dzīvi, veselību u.t.t. 
Tāpēc es ar dažiem līdzīgi domājošiem cilvēkiem rakstīju projektu „MŪSU VESELĪBA PAŠU ROKĀS”, kas ir apstiprināts Nīcas novada projektu konkursā. Projekta ietvaros ir paredzēts 6 bezmaksas nodarbības (reizi mēnesī, nodarbības ilgums 3,5 stundas), kuras sevī ietvers gan zināšanas kā sevi atveseļot, nostiprināt savu veselību un uzturēt veselu organismu, gan arī praktisko darbošanos sava fiziskā ķermeņa atveseļošanā. Katram interesentam tiks ieteikts speciāls vingrojumu komplekss konkrētu veselības problēmu risināšanā, ko veikt ikdienā. Kursa sākumā visi saņems informatīvos materiālus un kursa nobeigumā - apliecību par kursu apmeklēšanu un iespēju kārtot sertifikātu. Pēc nodarbībām būs pieejams arī videomateriāls. 
Nodarbības vadīs Cigun-Taidzi instruktors Juris Brants. Jau tagad 2 reizes mēnesī ar Juri mēs tiekamies cigun nodarbībās Nīcā, kā arī vairākas reizes nedēļā to var darīt Liepājā. Vairāk par Juri un viņa darbošanos lasi mājas lapāhttps://www.esivesels.com .   
Uz nodarbībām tiek aicināti visu vecumu Nīcas novada iedzīvotāji un arī darbinieki, kuru darbs saistīts ar cilvēkiem Nīcā. Visi, kuri vēlas savu veselību uzlabot, nostiprināt, vēlas prast šo veselības uzlabošanas sistēmu iedzīvināt savā ģimenē, darbavietā u.t.t.
Atveseļojošās vingrošanas pamatā ir cigun vingrošanas metodika, pielāgota mūsu mentalitātei. Un man netraucē tās nosaukums – cigun, ja es iemācos, kā rūpēties par savu asinsriti, ko darīt, lai plecu un kakla daļa justos labi, kā darboties, lai nesāpētu mugura krustos, kā palīdzēt savām vēnām, nierēm…  Vairāk par piedāvāto programmu lasi rakstā „ATVESEĻOJOŠĀ VINGROŠANA NĪCĀ - PROGRAMMA”.
Pirmā nodarbība notiks 29.martā plkst.12:00 Nīcas kultūras namā. Ja vēlies apmeklēt šīs nodarbības, tad raksti elektroniski dacekaleja1@gmail.com vai zvani 20300821. Svarīgi ir pieteikties, jo elektroniski pirms nodarbībām pārsūtīšu informatīvos materiālus.
Lai esam veseli, dzīvojot Nīcā!

Dace

2014-03-10 02:35  |  Skatīts: 1671x   

Atpakaļ